Telefon: 327936788

Witamy w LAVEA

430. Gąbki do kąpieli

Gąbki do kąpieli

Kąpiel, masaż i peeling

Gąbki mają to do siebie, że są niezwykle pomocne w kąpieli dla utrzymania higieny całego ciała. Namydlając mydłem ciało gąbki do kąpieli myją je pozbywając się w ten sposób wszelkich zanieczyszczeń, masują jednocześnie ciało, ujędrniają i pobudzają skórę, a także peelingują (złuszczają) martwy już naskórek co w efekcie poprawia oddychanie i odżywianie skóry. Gąbki mają różne kształty okrągłe, owalne, prostokątne, w kształcie walców i w kształcie zwierzątek - te zwykle z przeznaczeniem dla dzieci ale nie tylko. Wykończone są naturalnymi materiałami takimi jak bawełna, sizal, celuloza, ramia indyjska czy też lufa (loofah).

Masaż gąbką w kąpieli powoduje przyspieszenie krążenia krwi, lepsze przez to dotlenienie i odżywienie tkanek oraz rozluźnienie mięśni. Dzięki takiemu masażowi łagodzimy ból wywołany ich napięciem. Masaż posiada właściwości lecznicze, relaksacyjne, a także pobudzające.

Higiena osobista

Higiena człowieka głównie dotyczy higieny skóry. Jest to podstawowa czynność mająca zapewnić nam odpowiednią kondycję zdrowotną. Utrzymywanie naszego ciała w czystości wiąże się przede wszystkim z codziennym myciem i kąpielą. Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym, nie tylko łatwiej będzie nam utrzymać nasze ciało w czystości, lecz także zapobiec rozwojowi wielu niebezpiecznych chorób.

Naturalne gąbki morskie do kąpieli

Naturalne gąbki morskie

Morskie gąbki przeznaczone są do mycia ciała i twarzy, a używane były już w czasach starożytnych, głównie ze względu na swoje wyjątkowe zdolności do wchłaniania płynów. Potrafią wchłonąć 20 do 50 razy więcej, niż same ważą. Istnieją na ziemi już od pięciuset milionów lat i przez okres swojego istnienia wytworzyły w sobie najprzeróżniejsze substancje biologiczne, które mają przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe działanie. Doskonale tolerują się ze skórą, a w dotyku są przyjemnie miękkie.

Aż do czasów obecnych łowione są w sposób tradycyjny, w trakcie którego nurkowie, połączeni przewodem tlenowym z pokładem łodzi, zanurzają się w morskich głębinach, gdzie przeszukują dno, a znalezione gąbki zbierają do sieci. Doskonale tolerują się ze skórą, a w dotyku są przyjemnie miękkie. Jedwabistą miękkość gąbki morskie uzyskują po zetknięciu z wodą. Są odporne na działanie chemikaliów, zdolne do samooczyszczenia i nadzwyczaj wytrzymałe. Trwałość gąbki morskiej jest 11-krotnie większa od zwykłej gąbki.

8 szt.

Ustaw kierunek malejący
na stronie

Siatka  Lista 

8 szt.

Ustaw kierunek malejący
na stronie

Siatka  Lista