Telefon: 327936788

Witamy w LAVEA

Masaż ciała

Masaż olejkami naturalnymi

Olejki do masażu w terapii relaksacyjnej

W dzisiejszych czasach każdego dnia jesteśmy narażeni na stres. Gromadzony przez całe dnie i miesiące, najczęściej uchodzi z nas dopiero podczas krótkich wakacji. Ten sam poziom relaksu można jednak osiągnąć, stosując olejki do masażu, czy to w gabinecie, czy też w zaciszu domu, robiąc własne SPA.

Terapie takie pozwalają zapomnieć o stresie, odprężyć ciało i umysł oraz zwalczyć negatywne emocje. Olejki do masażu wygładzają skórę i nawilżają ją, często przy okazji gojąc wrażliwe miejsca na skórze. Sam proces masażu powoduje zaś ukrwienie, co poprawia dotlenienie komórek skóry, pobudza mięśnie (usuwając z nich także napięcie), jak również usuwa zrogowaciały naskórek. Nic więc dziwnego, że po masażu olejkami czujemy się jak nowo narodzeni.

Jakie olejki do masażu stosować?

Najlepsze efekty masażu, zarówno psychiczne, fizyczne, lecznicze i kosmetyczne otrzymamy, używając olejków wykonanych z naturalnych składników. Podczas masażu pobudzane są pierwotne, wewnętrzne zasoby energii – odczuwane jest połączenie z naturą, więc również naturalnym wydaje się, by czuć zapachy przyrody. Z tego względu polecane są olejki do masażu z lawendy, melisy, pomarańczy, oliwek i rozmarynu. Inną gamę olejków tworzą bio olejki, które cechuje nawilżanie, ale nie natłuszczanie. Nie pozostawiają one tłustego filmu na skórze, zawierają naturalne witaminy i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Z zakresu bio olejków do masażu polecamy te na bazie winogron, migdałów, róż, wanilii, czekolady, cytrusowy, morski, arganowy, erotyczny, jojoba, guarana, detox oraz malinowy z potrójnym kwasem hialuronowym. Każdy z tych specyfików jako produkt naturalny posiada pewne wyjątkowe właściwości i niepowtarzalny w innych produktach zapach. Wywołuje także różne doznania na skórze ciała.

Zalety masaży olejkami

Olejki do masażu stosowane w domu, mogą być doskonałą formą spędzania wspólnego czasu dwojga bliskich sobie ludzi. Dzięki magii dotyku i zapachu, można wzmocnić więzi emocjonalne, rozbudzić przygaszone już uczucie lub po prostu dobrze się bawić. Prawidłowo wykonany masaż jest oceniany jako najlepszy sposób aromaterapii. Bardzo szybko można odczuć efekt takich zabiegów. Olejek może być stosowany na każdy rodzaj skóry, zarówno tłusty jak i suchy. Olejki do masażu mają idealną konsystencję: nie są za gęste, aby swobodnie tworzyć poślizg na skórze, ale nie są też na tyle wodniste, by całkowicie spływać z ciała. Łatwo się wchłaniają, dostarczając skórze nawilżenia. Ten rodzaj kosmetyku jest bardzo wydajny - już niewielka jego ilość wystarczy na masaż dużego obszaru ciała.

Redukcja blizn i cellulitu

Bardzo często mięśnie znajdują się w stanie wzmożonego, niepotrzebnego napięcia i wtedy niezbędny jest masaż. Masaż działa również znakomicie na wszelkiego rodzaju blizny ponieważ pozytywnie działa na świeżo zagojoną skórę i stymuluje procesy prowadzące do zredukowania widoczności blizny lub cellulitu. W pierwszym okresie przeprowadzamy masaż okolicy blizny w celu zmiękczenia oraz rozluźnienia skóry i tkanki podskórnej. Delikatny masaż skóry w okolicy blizny należy prowadzić co najmniej rano i wieczorem wcierając olejek w miejsce blizny aby nie dopuścić do powstania bliznowca. Im wcześniej rozpoczniemy masaż, tym lepsze i szybsze będą efekty. Blizny jednak po różnych zabiegach przerastają i dlatego też nadal jedynym na świecie sposobem korekcji tego typu blizn jest natluszczanie olejkiem do masażu z bardzo silnym uciskiem 2x dziennie po 15 minut.

Jak stosować olejki do masażu?

Przed masażem olejki należy podgrzać, ewentualnie rozgrzać w dłoniach. Olejek lub mieszaninę różnych olejków nakładamy na dłonie, następnie delikatnie zaczynamy masaż. Wykorzystać możemy także specjalne kamienie. Jeśli chcemy mieszać olejki, potrzeba około 50 ml olejku bazowego, który mieszamy z kilkunastoma kroplami esencji. Taka ilość zapewni nam olejek na około 10 masaży.