Telefon: 327936788

Witamy w LAVEA

Mydło w płynie

Luksusowe mydła w płynie

Kosmetyki myjące

Obecnie na rynku kosmetycznym mamy do wyboru ogromną ilość kosmetyków myjących. Można wybrać tradycyjne mydła w kostkach, można stosować pachnące mydło glicerynowe ręcznie wyrabiane lub mydło w płynie, które jest może wygodniejsze w użyciu. Z drugiej strony jednak pozostawiana przez niektóre płynne mydła warstwa ochronna stwarza wrażenie śliskości, które może nie odpowiadać części z nas.

Wszystkie jednak te mydła, które oferuje firma LAVEA nie działają drażniąco na skórę wrażliwą i pozwalają jej zachować właściwe, neutralne pH. Które więc mydło w płynie jest najlepsze i czy nie lepiej zdecydować się na mydło krojone z bloku lub na mydła konfekcjonowane w kostkach?

Czym można myć skórę?

Każdy ma sprawdzony i ulubiony produkt do codziennego mycia i kąpieli. Żele pod prysznic, peelingi ścierające lub szare mydła - wszystkie mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Szczególnie mydło w płynie staje się coraz bardziej popularne, ponieważ coraz więcej jest dostępnych rodzajów mydeł w płynie nie zawierających składników alergizujących, jak to ma miejsce w większości żelów i balsamów. Jest także wygodniejsze w użyciu od tradycyjnych mydeł, a zarazem równie skuteczne. Użytkownicy muszą zwracać uwagę na rodzaj swojej skóry i to, czego ona potrzebuje, czy nie jest uczulona na poszczególne składniki, czy wymaga silnego natłuszczenia lub przeciwnie - ograniczenia wydzielania sebum.

Należy także zauważyć, że produkty przeznaczone do mycia całego ciała, powinny być delikatne i nie narażać na nieprzyjemne odczucia w dowolnych częściach ciała, również tych intymnych i wrażliwych. Skutkiem mogą być na przykład czerwone plamy na twarzy. Przykładami dobrych kosmetyków mogą być mydła organiczne, których surowce do produkcji są certyfikowane przez dwie międzynarodowe jednostki certyfikujące produkty organiczne Ecocert (Francja) i Soil Association (Wielka Brytania).

Mydła robione ręcznie

Tradycyjne, dostępne w marketach i drogeriach mydła w kostkach nie zawierają składników nawilżających, co powoduje utratę naturalnej wilgoci i bariery lipidowej naskórka. Idealna cera nie jest z nimi osiągalna - wciąż będzie jej czegoś brakować. Niektórzy preferują domowe kosmetyki, jednak na dzisiejszym rynku kosmetycznym można wybrać taki produkt, który posiada maksymalnie dużo składników pielęgnujących. Przykładowo, w asortymencie naszego sklepu z naturalnymi kosmetykami znajdują się różne rodzaje mydeł w tym:

Te ostatnie dwie pozycje mydeł organicznych są zalecane do pielęgnacji skóry trądzikowej, z zaskórnikami oraz tłustej i naznaczonej przebarwieniami, ale także do mycia całego ciała. Oceniając mydła w kostkach należy więc wziąć pod uwagę, jakiej kategorii jest to produkt: masowy, z mnóstwem dodatków chemicznych, czy też oparty o naturalne i ekologiczne składniki.

Zalety mydła w płynie

Wraz z upływem czasu coraz większa liczba osób daje się przekonać na odejście od tradycyjnej kostki myjącej na rzecz płynnej, gęstej cieczy. Równocześnie wiele osób zwraca się po mydło glicerynowe w kostkach ponieważ przemysłowe mydła w płynie często wysuszają mocno skórę. Na pewno jeśli chodzi o najprostszą funkcję - usuwanie zanieczyszczeń - mydło w płynie radzi sobie tak samo dobrze, niczym nie ustępując mydłom w kostkach.

Jeśli chodzi o skład, zawiera substancje, odpowiadające za odtłuszczanie powierzchni, ale jednocześnie nawilżanie ich, co pozostawia lekką powłokę. Ogromną zaletą jest to, że mydło w płynie jest o wiele bardziej poręczne, niż kostki myjące, co ma szczególne znaczenie przy użyciu podczas pielęgnacji maluchów. Posiada w swoim składzie więcej wody, mniej tłuszczów, a niektóre jest delikatniejsze. Jeśli kupimy mydło w płynie posiadające odczyn pH w przedziale 5.5 - 7, będzie ono idealnie odpowiadać naszemu naturalnemu odczynowi skóry. W asortymencie naszego sklepu znajdziecie mydła w płynie  wysokiej jakości, na przykład odmładzające z kolagenem, migdałowe, czy oliwkowe.

Opakowania szklane

Mydła w płynie marki Lavea® mają opakowania ekologiczne z grubego szkła z naturalnym korkiem i są przyjazne dla środowiska. Mogą być w 100% poddane recyklingowi. Firma Lavea bardzo lubi opakowania szklane, jest jedną z niewielu firm w Polsce, która oferuje kosmetyki w opakowaniach z grubego szkła. Opakowania szklane typu amfora, dzbanek czy karafka są zawsze eleganckie, zdrowe i wielorazowego użytku oraz nie szkodzą środowisku. Ich recykling pozwala oszczędzać energię, zmniejszyć objętość odpadów na składowiskach i emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

Huty szkła nie produkują praktycznie żadnych odpadów produkcyjnych dlatego też butelki szklane używane w produktach Lavea® są przyjazne dla środowiska. Czas rozkładu np. tworzyw sztucznych (opakowania powszechnie używanych kosmetyków) w naszym środowisku sięga setek lat, a więc wybór należy do Ciebie.