Telefon: 327936788

Witamy w LAVEA

Domowa odżywka do włosów

Odżywka do włosów

Jak ją wykonać?

Domowa odżywka do włosów może zostać wykonana z użyciem tanich, naturalnych i łatwo dostępnych składników. Taka domowa odżywka skutecznie regeneruje i odżywia matowe i zniszczone kosmyki włosów. Niektóre z maseczek na włosy można przygotować samodzielnie w domu, a schemat przygotowywania specyfiku jest dosyć prosty. Wykonane w domu odżywki niejednokrotnie są o wiele bardziej skuteczne niż gotowe kosmetyki i mniej kosztowne. Maseczki stosowane bezpośrednio na skórę głowy mają duże znaczenie dla poprawy kondycji włosów. Odżywki domowe mogą pomóc w szczególności w następujących problemach:

  • wypadaniem włosów,
  • ich przetłuszczaniem,
  • wysuszonymi lub zniszczonymi końcówkami.

Domowa odżywka do włosów z żółtek

Surowe jajka, a szczególnie żółtka, mogą znacznie przyczynić się do poprawy kondycji cebulek włosów. Żółtko zawiera mnóstwo wartości odżywczych - jest bogate w naturalne tłuszcze, natomiast białko jajka odpowiada za nawilżenie włosów. Ponad to, zawiera unikalny enzym, odpowiadający za walkę z nadmiernym wydzielaniem sebum przez skórę głowy.Odżywkę z dodatkiem jajka wykonujemy w połączeniu nafty kosmetycznej, olejku rycynowego oraz kilku łyżek soku z cytryny.

Mieszanka ta nałożona na włosy bardzo je nawilża, sprawia, że stają się błyszczące, a ich wypadanie zmniejsza się (jeśli jest efektem ogólnego osłabienia, wiosennego lub zimowego wypadania, a nie poważnych problemów zdrowotnych). Tak zrobiona domowa odżywka do włosów powinna być stosowana co najmniej raz w tygodniu przez kilka miesięcy - wtedy na pewno przyniesie upragniony efekt.

Domowa odżywka do włosów z białka

Każda kobieta w mniejszym lub większym stopniu stylizuje włosy za pomocą gorącego powietrza lub kosmetyków, które niszczą i przesuszają włosy. Bardzo przydatna okaże się domowa odżywka do włosów z białka, na którą składa się kwaśna śmietana lub jogurt naturalny. Kwas mlekowy, zawarty w produktach nabiałowych, doskonale i dogłębnie oczyszcza włosy, a tłuszcze zawarte w śmietanie nawilżają je. Śmietankę nakładamy na około 20 minut, następnie spłukujemy letnią wodą.

Naturalne kosmetyki na łupież

Powód tej przykrej przypadłości może być różny - zmiana klimatu, nieprawidłowa dieta, czy źle dobrane kosmetyki. Jeżeli borykamy się z problemem łupieżu, warto sięgnąć po oliwę z oliwek i cytrynę. Około dwie łyżki wody należy zmieszać z dwiema łyżkami oliwy. Wszystko wetrzeć w umytą wcześniej skórę głowy. Następnie umyć delikatnym szamponem i spłukać ciepłą wodą. W naszej ofercie można znaleźć idealny produkt, wspomagający działanie tej maseczki - szampon przeciwłupieżowy z olejkiem cytrynowym i mydlnicą lekarską.

Polecane kosmetyki

Domowa odżywka do włosów jest świetnym uzupełnieniem naturalnych kosmetyków, które polecamy. W szczególności zbawienne dla włosów skutki ma olej arganowy. Zastosowanie tego specyfiku nie ogranicza się tylko do włosów. Dlaczego warto stosować olej arganowy? Cena w stosunku do korzyści jest bardzo opłacalna.

Jeśli lubisz domowe kosmetyki ze względu na ich naturalność i brak dodatków chemicznych, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertę naturalnych kosmetyków.