Telefon: 327936788

Witamy w LAVEA

Olej arganowy

Olejek arganowy w kosmetyku naturalnym

Zastosowanie w kosmetyce

Olej arganowy (arganiowy)  jest znany jako „złoto pustyni”. Jest chwalony przez osoby, które zdecydowały się na naturalną pielęgnację z wykorzystaniem skarbów natury. Obecnie króluje na europejskich, a nawet światowych rynkach kosmetycznych. Do wielu preparatów, mających zapewnić kobietom urodę, dodaje się olej arganowy. Zastosowanie tego specyfiku jest bowiem wielorakie:

  • zapobiega rozdwajaniu końcówek włosów,
  • wcierany w głowę pomaga w walce z łupieżem,
  • potęguje nawilżenie w kremach,
  • zapobiega wczesnemu starzeniu,
  • i wiele innych.

W dzisiejszym artykule dokładniej omówimy olej arganowy - zastosowanie, metody używania i jego pochodzenie.

Składniki mineralne

Przy zakupie należy pamiętać, że naturalny olej nie jest poddawany obróbce chemicznej i posiada dużo więcej składników odżywczych od swojego odpowiednika spożywczego. Olej arganowy zawiera dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, omega-6, omega-9, a także witaminę E.

Olej arganowy - zastosowanie

Wielką zaletą oleju arganowego jest to, że ma mnóstwo zastosowań i nawet, jeśli nie sprawdzi się na jednej płaszczyźnie, można wykorzystać go w innej. Do czego najczęściej używany jest olej arganowy? Zastosowanie podstawowe dotyczy pielęgnacji skóry oraz włosów. Jest on znany z właściwości antyoksydacyjnych. Regularnie wklepywany w twarz, pomaga chronić ją przed wolnymi rodnikami, co opóźnia starzenie. Pomaga także ochraniać skórę przez niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi i uelastycznia ją.

Podobne działanie posiada na przykład naturalny olejek migdałowy który poprawia ukrwienie skóry i jej dotlenienie. Działa łagodząco i przeciwzapalnie, pomaga w gojeniu się ran (dzięki zawartości fitosteroli). Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji cery odwodnionej, suchej, skłonnej do zmarszczek. Olejek arganowy można dodawać do szamponu, aby podczas mycia włosy nie traciły swojej naturalnej wilgoci. Jeśli obawiamy się zbytniego obciążenia, można dodać kilka kropel do odżywki lub maski, już po dokładnym oczyszczeniu włosów. Doskonale sprawdzi się także jako całonocna maska na włosy. Jeden lub dwa razy w tygodniu, należy wieczorem nałożyć niewielką ilość olejku na całą długość włosów, a rano dokładnie je umyć. Po regularnym stosowaniu efekty będą zniewalające: włosy lśniące i jedwabiste, a puszenie kosmyków zostanie zredukowane. Przeczytaj także szczegóły o tym, jak działa olejek arganowy do włosów

Polecamy właśnie takie, naturalne, domowe kosmetyki, które znajdziecie w naszym sklepie internetowym. Przykładowo:

Skąd bierze się olej arganowy?

"Złoto Maroka" jest bardzo delikatną i szybko wchłaniającą się cieczą, która może mieć lekko gęstą konsystencję. Ma piękny, złoty kolor, który zachęca do użytkowania. Drzewa arganowe rosną wyłącznie w Maroku, szczególnie w jego południowych regionach. Są bardzo dobrze przystosowane do egzystowania w tak suchym klimacie, gdzie gleby są słabo nawodnione. Korzenie drzew arganowych sięgają bardzo głęboko - do 30 metrów w głąb ziemi. Samo drzewo sięga aż do 10 metrów wysokości, a jego korona jest bardzo rozłożysta - średnica może mieć nawet do 15 metrów.

Jedno drzewo arganowe może wydawać owoce nawet ponad 300 lat. Owoce tego drzewa są skrupulatnie zbieranie tylko w okresie letnim, czyli od początku czerwca do końca sierpnia. Mają one owalny, pociągły kształt, są żółto-zielonego koloru, a w środku kryją gęsta masę z ziarenkami orzechów. Do otrzymania 1 litru czystego oleju arganowego, potrzebne jest aż około 30 kg owoców. Otrzymać je można z mniej więcej 6 drzew arganowca. W ten sposób otrzymuje się czysty olej arganowy. Zastosowanie dyktuje dalszą jego obróbkę.