Telefon: 327936788

Witamy w LAVEA

310. Szampony i odżywki

Szampony do włosów

Szampon do włosów

Szampony były już używane do mycia włosów bardzo dawno temu. Obecnie stare sposoby mycia i pielęgnacji włosów zostały nieco unowocześnione przez dodanie składników aktywnych. Nasza mydlarnia wyrabia ręcznym sposobem szampony płynne, które zawierają m.in. olejki eteryczne drzewa herbacianego (łac. Melaleuca Alternifolia), ekstrakty z aloesu (łac. Aloe Vera) i ekstrakty z korzenia mydlnicy lekarskiej (łac. Saponaria Officinalis). Sama mydlnica lekarska jest stosowanym od wieków jako szampon naturalnym środkiem myjącym. Ekstrakty przenikając głęboko do warstw skóry odżywiają cebulki włosów nawet kilka dni po ich aplikacji.

Szampony do włosów w płynie wzbogacane są dodatkowo witaminą B5, witaminą E, ekstraktem z brzozy, pokrzywy, rumianku oraz olejkami eterycznymi szałwii (łac. Salvia Officinalis) i lawendy lekarskiej (łac. Lavandula Officinalis). Dodatki te wykazują wyjątkowo silne działanie regeneracyjne, wzmacniające włosy i przeciwłupieżowe.

Mydlnica lekarska

Mydlnica, ze względu na zawartość pieniących się i łatwo rozpuszczalnych saponin, jest popularnym składnikiem wielu naturalnych kosmetyków. Mydlnica lekarska (łac. Saponaria Officinalis) jest więc pieniącym się zielem posiadającym zdolności do formowania się piany podobnej do piany z mydła. Jest bogata w saponiny trójterpenowe, fitosterol, które są naturalnymi środkami czyszczącymi, a także węglowodany oraz sole mineralne. Wzmacnia włosy, wspomaga leczenie łupieżu przy skórze suchej i wrażliwej, także przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy i wypadaniu włosów. Użyty z mydlnicą olejek eteryczny z drzewa herbacianego (Melaleuca Alternifolia) do szamponów do włosów w płynie jest jednym z najsilniejszych antyseptyków. Likwiduje trądzik, egzemy, wysypki, działa grzybobójczo, antybakteryjnie i antywirusowo.

Opakowania ekologiczne

Większość szamponów jest w dzbankach z grubego szkła z naturalnym korkiem, opakowania ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Mogą być w 100% poddane recyklingowi. Lavea lubi opakowania szklane, są zawsze eleganckie, zdrowe, wielorazowego użytku i nie szkodzą środowisku. Ich recykling pozwala oszczędzać energię, zmniejszyć objętość odpadów na składowiskach i emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Huty szkła nie produkują praktycznie żadnych odpadów produkcyjnych dlatego też butelki szklane używane w produktach Lavea® są przyjazne dla środowiska. A czy wiesz, że czas rozkładu np. tworzyw sztucznych (opakowania powszechnie używanych kosmetyków) w naszym środowisku sięga setek lat? Wybór więc należy do Ciebie.

4 szt.

Ustaw kierunek malejący
na stronie

Siatka  Lista 

4 szt.

Ustaw kierunek malejący
na stronie

Siatka  Lista