Telefon: 327936788

Witamy w LAVEA

90. Marsylskie

Mydła marsylskie

Mydła marsylskie na bazie oliwy z oliwek i olejku palmowego są przeznaczone do pielęgnacji ciała i w trosce o zdrowie tracącej elastyczność skóry. Zawarte w mydłach oliwkowych i palmowych składniki, substancje bioaktywne oraz sposób działania nie przypominają zwykłych kosmetyków chemicznych. Starannie wyselekcjonowane dodatki użyte w mydłach ujędrniają skórę, doskonale złuszczają obumarły naskórek oraz znacznie zmniejszają np. wydzielanie łojotoku. Mydła mają działanie pozytywne na skórę, a olejki roślinne w nich zawarte są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, lecytynę, pektyny, enzymy, prowitaminy, witaminy i sole mineralne.

Olej z oliwek

Uważany jest za uniwersalny środek w leczeniu chorób skórnych i obecnie jest niezbędny w kosmetyce. Naturalne mydła oliwkowe i laurowe są wyjątkowo przyjemne w użyciu i bardzo zdrowe dla osób mających tendencje do uczuleń. Są dobrze tolerowane przez cierpiących na różnego rodzaju egzemy, łuszczyce i inne dermatologiczne dolegliwości.

Mydło marsylskie

Historia mydła rozpoczęła się już w starożytności. Już mieszkańcy Galii używali mydła, które było mieszanką popiołu i tłuszczu zwierzęcego m.in. do barwienia włosów. Ale to Syryjczycy byli prekursorami produkcji roślinnego mydła, które jest produkowane z oliwy z oliwek i olejku laurowego do dnia dzisiejszego. Pomysł produkcji podobnego oliwkowego mydła bardzo szybko rozprzestrzenił się po basenie Morza Śródziemnego dzięki wyprawom krzyżowym gdzie powstała pierwsza francuska manufaktura około 1370 roku. W XVII wieku skład mydła marsylskeigo jest nadzorowany osobiście przez Ludwika XVI, a w 1688 Colbert zastrzega nazwę Savon de Marseille wyłącznie dla mydeł produkowanych na bazie oliwy z oliwek w regionie marsylskim.

Dzięki licznym światowym towarom, które były rozładowywane we francuskim porcie Marsylii, wytwórcy mydła odkrywają olej palmowy, kokosowy, arachidowy, sezamowy i na stałe wprowadzają te składniki do swych manufaktur wytwórczych. Wszystkie mydła oliwkowe, laurowe, palmowe i marsylskie nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego, a ich produkcja w żadnej jej fazie nie wiąże się z jakimikolwiek testami z udziałem zwierząt (cruelty-free).

1 szt.

Ustaw kierunek malejący
na stronie

Siatka  Lista 

1 szt.

Ustaw kierunek malejący
na stronie

Siatka  Lista