Telefon: 324532236

Witamy w LAVEA

Mydło marsylskie oliwkowe 300 g

Oceń ten produkt jako pierwszy

Mydło marsylskie 72% olejku z oliwek.
Kod: MB-05A

Dostępność: Brak w magazynie

32,00 zł

Zamówienia są realizowane w ciągu 24 h.  Czytaj dalej

Kontakt poprzez e-mail codziennie w godz. od 8:00 - 24:00.

Kontakt pod nr tel. 32 4532236 oraz 32 7936788 od Pn-Pt w godz. od 8:00 - 16:00.

W przypadku rezygnacji z zamówionych produktów zapewniamy 100% gwarancji zwrotu pieniędzy.

Zostając naszym stałym klientem otrzymujesz tzw. kupon rabatowy uprawniający do zakupów ze specjalnym rabatem.

Opis produktu

Szczegóły

Kod: MB-05A. Naturalne mydło marsylskie oliwkowe EXTRA PUR 72% d'HUILE. Jest wyprodukowane na bazie czystej zimno tłoczonej oliwy z oliwek, którego 72% składu stanowi właśnie olejek oliwny. Olejek z oliwek został rozsławiony na całym świecie jako śródziemnomorski sekret pięknej i zdrowej skóry, który ma własności pielęgnacyjne i lecznicze. Umożliwia właściwe natłuszczanie skóry, nawet tej przesuszonej i bardzo wrażliwej oraz skłonnej do alergii. Oczyszcza i nadaje skórze aksamitną gładkość, działa stymulująco i bakteriobójczo i ma właściwości regeneracyjne komórki skóry.

Już starożytni Grecy używali wyłącznie 100% mydła oliwkowego, wyrabianego z oleju z oliwek wg ówczesnych receptur bez użycia jakichkolwiek chemikaliów stosowanych dziś powszechnie przy produkcji mydła. Te delikatne mydła naturalne są przeznaczone przede wszystkim dla suchej, wrażliwej, a także spękanej skóry. Historia mydła rozpoczęła się już w starożytności gdzie mieszkańcy Galii używali mydła, które było mieszanką popiołu i tłuszczu zwierzęcego m.in. do barwienia włosów. Ale to Syryjczycy byli prekursorami produkcji roślinnego mydła, które jest produkowane z oliwy z oliwek i olejku laurowego.

Pomysł produkcji podobnego oliwkowego mydła bardzo szybko rozprzestrzenił się po basenie Morza Śródziemnego dzięki wyprawom krzyżowym gdzie powstała pierwsza francuska manufaktura około 1370 roku. W XVII wieku skład mydła marsylskiego jest nadzorowany osobiście przez Ludwika XVI, a w 1688 roku Colbert zastrzega nazwę Savon de Marseille wyłącznie dla mydeł produkowanych na bazie oliwy z oliwek w regionie marsylskim.

Oliwa z oliwek (Olive oil) uważana jest za uniwersalny środek w leczeniu chorób skórnych i obecnie jest niezbędny w kosmetyce. Naturalne mydła oliwkowe i laurowe są wyjątkowo przyjemne w użyciu i bardzo zdrowe dla osób mających tendencje do uczuleń. Są dobrze tolerowane przez cierpiących na różnego rodzaju egzemy, łuszczyce i inne dermatologiczne dolegliwości.

Mydło marsylskie (Savon de Marseille) przeznaczone jest także dla tych którzy mają uczulenie na mydła perfumowane, perfumy i wszelkie kompozycje zapachowe. Cera po nich staje się bardzo delikatna, w sposób naturalny chronią skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz udrażniają pory skórne. Dzięki licznym światowym towarom, które były rozładowywane we francuskim porcie Marsylii, wytwórcy mydła odkrywają olej palmowy, kokosowy, arachidowy, sezamowy i na stałe wprowadzają te składniki do swych manufaktur wytwórczych.

Recenzje

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Mydło marsylskie oliwkowe 300 g

Tagi produktu

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.