Telefon: 327936788

Witamy w LAVEA

325. Olejki do masażu - flakoniki

Olejki do masażu

Naturalny 100% olejek do masażu a opakowanie

Naturalne olejki do masażu i do ciała we flakonikach z grubego brązowego szkła zawierają naturalne olejki eteryczne i aromaterapeutyczne. Celem masażu olejkami jest uzyskanie efektów leczniczych, relaksacyjno - kosmetycznych lub profilaktycznych. Masaż wpływa na samą powierzchnię skóry, powoduje usuwanie zrogowaciałego naskórka, poprawia ukrwienie, a także stymuluje zakończenia nerwowe w skórze. Działa również na krążenie w tkankach.

Ponieważ wszystkie oleje nie lubią wilgoci i słońca dlatego też opakowania są wykonane z ciemnego szkła. Światło sprzyja bowiem utlenianiu się kwasów tłuszczowych. Taki flakonik gwarantuje, że promienie słoneczne nie wejdą w reakcję z aktywnymi składnikami kosmetyku. Grube brązowe szkło jest dla zawartości olejku czymś w rodzaju okularów przeciwsłonecznych lub filtra.

Redukcja blizn i rozstępów

Zwiększony dopływ krwi sprawia, że większa ilość tlenu i składników odżywczych jest dostarczana do tkanek, poprawiając ich stan. Bardzo często mięśnie znajdują się w stanie wzmożonego, niepotrzebnego napięcia i wtedy niezbędny jest masaż. Masaż działa również znakomicie na wszelkiego rodzaju blizny ponieważ pozytywnie działa na świeżo zagojoną skórę i stymuluje procesy prowadzące do zredukowania widoczności blizny. W pierwszym okresie przeprowadzamy masaż okolicy blizny w celu zmiękczenia oraz rozluźnienia skóry i tkanki podskórnej. Delikatny masaż skóry w okolicy blizny należy prowadzić co najmniej rano i wieczorem wcierając olejek w miejsce blizny aby nie dopuścić do powstania bliznowca. Im wcześniej rozpoczniemy masaż, tym lepsze i szybsze będą efekty.

Aromatyczny masaż ciała

Masaż za pomocą naturalnych olejków do masażu powoduje przyspieszenie krążenia krwi, lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek oraz rozluźnienie mięśni, a dzięki temu łagodzenie bólu wywołanego ich napięciem. Wpływa także na przesuwanie nadmiaru wody w przestrzeniach międzykomórkowych i stymuluje układ limfatyczny. Masaż olejkami naturalnymi to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Połączenie ciepłego olejku z odpowiednimi technikami masażu, to prawdziwy relaks dla zmęczonego i zestresowanego ciała i umysłu. Olejek do ciała i masażu może być także stosowany po kąpieli, jako olejek po opalaniu, do demakijażu oraz w hydroterapii i hydromasażach jacuzzi.