Telefon: 327936788

Witamy w LAVEA

Szampony twarde

Szampony twarde do włosów

Szampon do włosów na wagę

Twardy szampon był używany do mycia włosów dawno temu. Obecnie powraca się do tych starych sposobów mycia i pielęgnacji włosów. Nasza mydlarnia wyrabia ręcznym sposobem szampony do włosów na wagę w postaci bloków, które potem w sklepach kroi się dla klientów w kostki w zależności od potrzeb. Szampony do włosów w blokach do krojenia Lavea® w formie mydła zawierają ekstrakty z korzenia mydlnicy lekarskiej (łac. Saponaria Officinalis), która jest naturalnym środkiem myjącym stosowanym od wieków jako szampon. Zawierają ponadto wyciągi z aloesu, drzewa herbacianego, mango, brzozy, grejpfruta i winogron, które przenikając głęboko do warstw skóry odżywiają cebulki włosów nawet kilka dni po aplikacji.

Kosmetyki do włosów w postaci szamponów do włosów wzbogacane są olejkami z trawy cytrynowej (Cymbopogon Citratus, drzewa herbacianego, cytryny (Citrus Limonum) i pomarańczy (Citrus sinensis). Wykazują wyjątkowo silne działanie regeneracyjne, wzmacniające włosy i przeciwłupieżowe.

Mydlnica lekarska

Mydlnica, ze względu na zawartość pieniących się i łatwo rozpuszczalnych saponin, jest popularnym składnikiem wielu naturalnych kosmetyków. Mydlnica lekarska (łac. Saponaria Officinalis) jest więc pieniącym się zielem posiadającym zdolności do formowania się piany podobnej do piany z mydła. Jest bogata w saponiny trójterpenowe, fitosterol, które są naturalnymi środkami czyszczącymi, a także węglowodany oraz sole mineralne. Wzmacnia włosy, wspomaga leczenie łupieżu przy skórze suchej i wrażliwej, także przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy i wypadaniu włosów. Użyty z mydlnicą olejek eteryczny z drzewa herbacianego (Melaleuca Alternifolia) do szamponów do włosów jest jednym z najsilniejszych antyseptyków. Likwiduje trądzik, egzemy, wysypki, działa grzybobójczo, antybakteryjnie i antywirusowo.

Co to jest szampon twardy i jakie są jego zalety?

Naturalne szampony występują w formie płynnej lub twardej. Ta ostatnia stanowi kostkę, którą można kroić. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość kupienia dokładnej ilości, jaką się potrzebuje, przyjemność z krojenia kosmetyku oraz jego praktyczność. Szampony twarde jako kosmetyki w postaci stałej można podzielić na kilka części w celu:

  • obdarowania bliskich w ramach prezentu,
  • wydzielenia równych części, a tym samym uniknięcia użycia zbyt dużej dawki (oszczędność i możliwość rozplanowania zakupu co do dnia),
  • podzielenia się z towarzyszami na wycieczce,
  • zabrania w podróż bez ryzyka wylania.

Wszystkie rodzaje oferowanych szamponów twardych nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego, a ich produkcja w żadnej jej fazie nie wiąże się z jakimikolwiek testami z udziałem zwierząt (cruelty-free).

3 szt.

Ustaw kierunek malejący
na stronie

Siatka  Lista 

3 szt.

Ustaw kierunek malejący
na stronie

Siatka  Lista